×
"Daha Güzel Bir Bolu İçin"
Vakfımızın 4. Kuruluş Yıldönümü ve Kaynaşma Yemeği

Bolu Bağışçılar Vakfı olarak 4’üncü kuruluş yıldönümümüz nedeniyle Gazella Otelde 09 Haziran 2012 tarihinde kaynaşma yemeği düzenledik.


Düzenlendiğimiz geceye Vakfımızın Mütevelli ve Danışma Kurulu üyeleri ve eşleri ile birlikte, Vali Yardımcısı Cemal Polat, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, AİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar, İzzet Baysal Vakfı Başkanı aynı zamanda Bolu Bağışçılar Vakfı Kurucular Kurulu üyesi Ahmet Baysal ve eşi Solmaz Baysal ile Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı Danışmanı Namık Ceylanoğlu katıldı.

Anadolu Güneşi Müzik Topluluğu’nun müzikleri eşliğinde başlayan gecede ilk konuşmayı Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Şerafettin Erbayram yaptı. Okul öncesi eğitimde Bolu’ya kazandırdıkları eserden bahseden Erbayram, bundan sonrada okul öncesi eğitime ağırlık verilmesi gerektiğini belirterek, Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliğinde uygun yerler bulunması halinde yeni okullar yapılabileceğini söyledi.

Bolu Bağışçılar Vakfı’nın artık Türkiye’de özel bir vakıf haline geldiğinin altını çizen Erbayram, Vakfın şuanda 1 milyon 280 bin TL. fonda parası olduğunu anlatarak, yeni üye arkadaşlar beklediklerini ifade etti. Bu arada Hasan Aksoy ve Nahit Abak’ın vakıf üyesi oldukları da öğrenildi.

Erbayram’ın konuşmasının ardından Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı Danışmanı, birçok dernek kuran ve Vakfımızın kuruluşnda büyük katkısı olan yer alan Namık Ceylanoğlu söz alarak, Sosyal Yatırım Vakıfları ve Bolu Bağışçılar Vakfı’nı anlattı.

Konuşma sonrası Ceylanoğlu’na Vakıf başkanı Erbayram tarafından çiçek ve plaket takdim edildi. Daha sonra müzik dinletisi eşliğinde davetliler yemeklerini yerken, yemek sonrası davetlilerin vakıf ile ilgili görüşleri alındı. İlk olarak Bağışçılar Vakfı kurucularından hayırsever iş adamı Haldun Taşman kürsüye geldi.

Taşman kısa konuşmasında, böyle eşli bir toplantıdan çok mutlu olduğunu, Vakıf çalışmalarında eşlerinde bilgilendirilmesinin önemini dile getirdi ve emeği geçenlere teşekkür etti. Ardından İzzet Baysal Vakfı Başkanı aynı zamanda Bolu Bağışçılar Vakfı Kurucular Kurulu üyesi Ahmet Baysal söz aldı. Baysal okul öncesi eğitimin önemini vurguladığı konuşmasında önemli ifadeler kullandı.

Ahmet Baysal şunları söyledi: “ Geriye doğru baktığımızda yıllar çok çabuk geçiyor. Burada bağışçılar vakfının perde arkadasın da gizli bir kahramanı var. Bu kişide Haldun Taşman’dır. İzzet baba gibi kendisini çok iyi gizliyor. O olmasaydı bugün burada olamazdık. Bunu en kalbi hislerimle söylüyorum.

Dokuz ilin daha Bolu’yu örnek alacağı söylendi. Bu dokuz il Bolu’yu örnek alacaksa bu Haldun’un girişimiyle olmuştur. Haldun’a tekrar teşekkür ediyorum. Üniversitelerden bahsedildi. Sizlerden tek ricam Vehbi Koç ve Sabancı Üniversitelerini, Abant İzzet Baysal Üniversitesi ile karşılaştırmasınlar. Burada sizlere örnek vermek istiyorum. 2-3 yıl önce Ağrı’da İbrahim Çeçen Üniversitesi kuruldu.

Üniversitesi’yi kuran Sayın Çeçen’in söylediği ben bu Üniversitesi’yi kurarken Vehbi Koç’u örnek almadım. İzzet Baysal’ı örnek aldım. Bir hayırsever işadamının desteğiyle Bitlis’te Ahmet Eren Üniversitesi kuruldu. Hayırsever işadamının söylediği söz aynen şu şekilde ‘Bitlis’inde artık bir İzzet Baysal var’ demişti.

Bağış yapabilmek en kadar büyük mutluluk yoktur. Sizlere amcamdan bi örnek daha vereyim. 1985 yılında varlığını, Vehbi Koç Vakfı’na vakfetmiş. Bu olayı herkesten gizlemiş. Ben Ahmet Baysal olarak 60 seneyi yanında geçiren birisi olarak 1987-2000 yılları arasındaki zaman dilimi amcamın en mutlu yıllarıdır”dedi.

Daha sonra sırasıyla Bolu Bağışçılar Vakfı Denetim Kurulu üyesi Yener Bandakçıoğlu, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Dvarcıoğlu ve eski İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer ile yeni Milli Eğitim Müdürü Recep Alpdoğan birlikte kürsüye gelerek konuşma yaptılar. Davetlilerin Bolu Bağışçılar Vakfı ile ilgili görüşlerini beyan eden konuşmaların ardından gece sona erdi.