×
"Daha Güzel Bir Bolu İçin"
Vakfımız Bursiyerlerinden bini aşkın öneri

Bolu Bağışçılar Vakfı olarak ilk kez düzenlediğimiz “Yaşanabilir Daha Güzel Bir Bolu” başlığı altında sosyal sorumluluk çalıştayı 50 yakın bursiyerimizin katılımıyla Ticaret ve Sanayi Odamızın yeni yerleşkesinde gerçekleştirilmiştir.

Vakıf Yönetim Kurulu Başkanımız Şerafettin Erbayram, ilk olarak yeni binalarını Vakıfımıza açtığı için Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimine teşekkür etti.

Akreditasyonunu tamamlamış olan Ticaret ve Sanayi Odası’nın hizmet kalitesinin yerinde ve geldiği noktanın net bir biçimde görülebilmesi için özellikle bu binanın tercih edildiğini belirtti. Bolu ilinin yaşam kalitesini yaptığı çalışmalarla yükseltmeyi hedefleyen bir Vakıf olduklarının da altını çizen Şerafettin Erbayram, sorunların çözümü ve Bolu’nun sosyal sorumluluk alanında daha da gelişmesi için siz genç beyinlerin düşüncelerine her zaman önem verdiklerini ve Vakıf olarak birincisini gerçekleştirdikleri bu organizasyondan çok yararlı sonuçlar elde edeceklerine inandıklarını dile getirdi.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlatılan tanıtım filmi ve Bağışçılar Vakfı tanıtım videosu gösterildi.

Ayrıca başarı özel ödülü alan bursiyerlerimiz Vakfımız amaçlarından olan ‘Daha Güzel Bir Bolu İçin‘ sloganına uygun bir fikir projelerini bize sunmuşlardı. Bu projelerden “Bolu’da Obezitenin Engellenmesi” adlı proje ile birinci seçilen UTKU GÖRKEM ERDOĞAN’a 500 TL. ve diğer öğrencilerimize de mansiyon ödülleri Yönetim Kurulu Üyemiz Erdal YILDIRIM tarafından takdim edildi.

Sonrasında ise Prof.Dr. Hamit Coşkun, sosyal sorumluluk kavramı ve çalıştaydan beklenenler hakkında bursiyerlere bilgiler verdi.

Organizasyonun ikinci bölümünde, Vakıf bursiyerleri arasında dörderli çalışma grupları oluşturularak Bolu’nun güzelleşmesi ve yaşam kalitesinin artırılmasına yönelik bir beyin fırtınası yapıldı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof.Dr. Hamit Coşkun yönetiminde yapılan çalıştay konusu olarak “Yaşam seviyesi yükselmiş daha güzel bir Bolu için neler düşünüyorsunuz? Sosyal sorumluluk bağlamında kişisel olarak Bolu için ne yapılabilir?” sorularına cevaplar ve öneriler alındı. Toplamda bini aşkın fikir ortaya çıkarken, bu görüşlerin teker teker inceleneceği ve en öncelikli 50 tanesinin belirleneceği ifade edildi.

Çalıştay sonunda Bolu Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanımız Şerafettin Erbayram tarafından Prof.Dr. Hamit Coşkun’a bir teşekkür plaketi takdim edilerek TSO Başkanı Emin Semercioğlu’nun da katılımıyla hatıra fotoğrafı çektirildi.