Haberler

STK Kapasite Geliştirme Eğitimi

Bolu Bağışçılar Vakfı Bolu'daki sivil toplum kuruluşları ve okul aile birliklerine yönelik verdiği strateji planlama, kaynak oluşturma ve proje geliştirme, proje yönetimi eğitimi devam ediyor.

20-24 aralık tarihleri arasında Bolu TSO Toplantı Salonunda gerçekleştirilen eğitimde sivil toplum kuruluşlarının ve okul aile birliklerinin kaynakların geliştirilmesi, sürdürülebilirliği ve yönetimini hakkında bilgilendirilmesi amaçlanıyor. Dün yapılan toplantıda ABİGEM Doğu Marmara Genel Müdürü Mehmet Turabi tarafından katılımcılara bir projenin nasıl hazırlanacağı, hayata nasıl geçirileceği hakkında bilgiler verildi.
Proje hakkında bilgiler veren Bolu Bağışçılar Vakfı Genel Sekreteri Zuhal Kılınç son birkaç ayda bu başlık altında bir çok toplantı, seminer ve sempozyumun düzenlendiğini kendileri tarafından düzenlenen eğitimin bunlardan faklı olduğunu söyledi. Zuhal Kılınç yaptığı açıklamada, "Belli bir kapasiteye sahip meslek örgütlerinin tam zamanlı çalışanları proje geliştirme konularında kendilerini geliştirme ve eğitimlerden faydalanma ya da danışmanlık hizmeti alma imkanına sahipken, daha çok gönüllülük esasında hizmet vermekte olan dernek ve vakıfların üyeleri, gönüllüleri bu eğitim hizmetlerine sınırlı erişim imkanı elde etmektedir. Gerçekleştirilen bu eğitim 'Bolu ilinin yaşam kalitesini yükseltmek ve yaşanabilir kent olgusuna ulaştırmak, öncelikli sorunlarını çözmeye yönelik girişimlere, bireylere ve sivil toplum kuruluşlarına maddi ve manevi destek sağlamak' olan vakfımızın amaçlarıyla bire bir örtüşmektedir" ifadelerini kullandı.