Haberler

Şehit, Harp malulü, Gazi ve Yoksul Aile Çocukları Anasınıfı ve Anaokullarına Ücretsiz Kayıt Yaptırabiliyor

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin 13.02.2013 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında İlimiz Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında ücretsiz çocuk kaydı yok denecek kadar az olduğu tespit edilmiştir. İlimizde 3 - 4 ve 5 yaş çocuğu olup maddi imkansızlıklar nedeniyle okul öncesi eğitim kurumuna (anaokulu, anasınıflarının) çocuğunun kaydını yaptıramamış ailelerin aşağıdaki Okul Öncesi Eğitim Kurumu yönetmenliğine göre, evlerine yakın anaokulu ve anasınıflarına başvurmaları gerekmektedir.

Madde 11-g "Kurumlara, kapasitenin 1/10 u oranında şehit, harp malulü, gazi ve yoksul aile çocukları ücretsiz kabul edilir. Bu şartları taşıyanlardan ücretsiz kayıt yaptırmak isteyenler, Okul Öncesi eğitim kurumların vereceği inceleme formunu doldurup belgeleriyle birlikte seçici komisyona teslim edilir. Seçici komisyon, bu formdaki bilgileri belgeye dayalı olarak inceler, ücretsiz kayıt yapılıp yapılmayacağına karar verir".

Bolu Bağışçılar Vakfı olarak, ilimizde okul öncesi eğitimi almayan çocuk kalmasın istiyoruz. Bunun için de çocuklarımıza Vakıf olarak her türlü destek vermeye hazırız.