×
"Daha Güzel Bir Bolu İçin"
Özel Başarı Bursiyerleri arasında düzenlenen proje yarışması sonuçlandı.

Özel Başarı Bursiyerleri arasında düzenlenen proje yarışması sonuçlandı.

Bolu Bağışçılar Vakfının her yıl başarı bursiyerleri arasında düzenlediği ve kazanan kişiye 1500 TL mevcut bursu hariç ek 500 TL ödülün verildiği proje yarışması sonuçlandı “ Daha Güzel Bir Bolu İçin” sloganı ile yazılan projelerden seçilen; Abant İzzet Baysal Üniversitesine en yüksek puanla girerek başarı bursiyeri olmaya hak kazanan Tıp fakültesi öğrencisi Rukiye ÖZTÜRK’ün “ Özgürce Uç Uçurtmam / Uçu...rtma Festivali” projesi oldu.

ERBAYRAM yaptığı konuşmasında vakfın çalışmalarından bahsederken “ Bolu’ya toplumsal faydası dokunacak her projeye hibe veriyoruz, Türkiye’de hibe veren 7 vakıftan biriyiz, değerli büyüğümüz İzzet BAYSAL ışığında yolumuza devam ediyoruz, siz değerli öğrencilerimiz de böyle çalışmalara destek olup projeler verebilirsiniz, sizlerin yüksek puanlarla özel başarılar elde etmenizin arkasında, sizlere sağlıklı bir aile ortamı sunarak büyüten anne-babalarınız vardır ailelerinizi de tebrik ediyorum umuyoruz ki bir gün sizler de meslek sahibi olduğunuzda başkalarına burs verecek konumlarda olacaksınız ve bu hissiyatla hareket edeceksiniz” dedi.
Yarışma sonuçları açıklanıp hediye ve çek takdimleri gerçekleşirken öğrenciler yönetim kurulu üyeleri ile hem vakıf çalışmaları hem de iş hayatı ve meslek seçimleri üzerine sohbet ettiler.
A.İ.B.Ü Eğitim fakültesi dekanı ve Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mehmet BAHAR’da bir konuşma yaparak, öncelikle Türkiye genelinde en yüksek puanı alarak başarı bursu almaya hak kazanan öğrencileri tebrik ederken A.İ.B.Ü ‘ne en yüksek puanla giren ve aynı zamanda projesi 1. seçilen Rukiye ÖZTÜRK’ü ayrıca tebrik etti.
Özel Başarı bursiyeri olma kriterimiz gereği Bolu’lu olmak kaydıyla üniversitelere en yüksek TM MF ve Sözel puanlarıyla girmeye hak kazanmış olmak gerekiyordu, sözel bölümünden bu yıl başvuru gelmediği için TM/MF ve A.İ.B.Ü en yüksek puan alan ;
Boğaziçi Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Enes ARSLAN,
ODTÜ Elektrik Elektronik Ayça YILDIRIM
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi bölümüne en yüksek puanla giren Rukiye ÖZTÜRK bu yılın başarı bursiyerlerleri oldular aynı zamanda kendilerine proje yarışması neticesinde 1.ye 500 TL 2. ve 3. olan öğrencilere ise ajanda ve dolma kalem hediye edildi.
Vakıf toplantı salonunda gerçekleşen hediye çeki takdim buluşmasında; BBV Yönetim Kurulu başkanı Şerafettin ERBAYRAM , yönetim kurulu üyeleri ; A.İ.B.Ü Eğitim Fakültesi dekanı Prof Dr.Mehmet BAHAR, Kemal ÖZKAN, Erdal YILDIRIM ve vakıf Genel Sekreteri Öznur AKKAYA hazır bulundular.