×
"Daha Güzel Bir Bolu İçin"
Mudurnu Yazılar İ.Ö. Anasınıfı Şenliği 2012 Yılı

Ailelerinin maddî imkânsızlıkları sebebiyle çevre köylerden gelemedikleri için anasınıfına başlayamayan miniklerin evlerinden alınarak okula getirilmelerini sağlayan Mudurnu’nun Yazılar Köyü İlköğretim Okulu anasınıfı öğrencileri, Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Şerafettin Erbayram ile vakıf üyelerine yardımlarından dolayı teşekkürlerini sunmak için küçük boylarıyla büyük bir program hazırladılar. Yıl boyu yaptıkları çalışmaları bir sergi düzenleyerek açılışını yapan Yazılar İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencileri, hazırladıkları sahne gösterileriyle de Vakıf Başkanı Erbayram ve üyelere minik kalplerinden büyük sevgilerini gösterdiler.

Törene katılan, Mudurnu Belediye Başkanı Vekili Nebahat Büyüker, Mudurnu Belediyesi Kültür Müdürü Kamuran Esen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recep Nuri Kaçmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fuat Gürleyen,Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Şerafettin Erbayram ve yönetim kurulu üyeleri öğrencilerin hazırladığı şenliği ilgi ile izlediler.

Yurdun çeşitli bölgelerinden derlenen folklor oyunlarının oynandığı folklor ekibi gösterisiyle başlayan tören, sergi açılışı ve sahne gösterileriyle devam etti. Miniklerin sahnede heyecanla okudukları şiirler ve yaptıkları gösterilerle, danslar törene katılanlara neşeli ve duygulu dakikalar geçirtti.Konuklar törenin sona ermesinin ardından salonda yapılan ikrama katıldı.