Haberler

GENEL KURULDA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OKUL ÖNCESİNE İLİŞKİN ÇARPICI AÇILAMALAR YAPTI

Milli Eğitim Müdürü içerik alanı

İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim ÇAVUŞOĞLU ve Şube Müdürü Recai YÖRÜK Bolu Bağışçılar Vakfı Genel Kurulu'na konuşmacı olarak katıldı.

Bolu Bağışçılar Vakfı 2015 yılı Olağan Genel Kurul'unda 2014 yılında yapılan faaliyetler sunulurken özellikle Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile yapılan projelerin altı çizildi. Mütevelli üyelerinin yer aldığı toplantıda Milli Eğitim Müdürü İbrahim ÇAVUŞOĞLU Okul Öncesine yönelik çağrıcı bilgiler verdi.

Bolu Okul Öncesi alanında Türkiye ortalamasının üstüne çıktı


Gündemin dilek ve temenniler bölümünde söz alan Milli Eğitim Müdürü Sayın İbrahim Çavuşoğlu Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Okul Öncesi Eğitimdeki durumunu, okullaşma oranını bu oran ille Türkiye' de 1. Sırayı aldığımızı rakamlarla ve istatistiki bilgilerle anlattı. "Bu başarımızın en büyük ortağı iftiharla belirtmem gerekir ki Bolu Bağışçılar Vakfı' dır. Vakfınızın Okul Öncesi Eğitimini öncelikli görev olarak ele alıp Bolu Milli Eğitimine katkılarından müteşekkür olduğumuzu belirtmek için özel olarak geldim. Tekrar bütün mütevelli heyeti huzurunda Bolu Bağışçılar Vakfı' na teşekkür ediyorum" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI okullarımızı gördüğünde "Özel Okul "mu diye sordu


ÇAVUŞOĞLU yaptığı bir diğer açıklamada okullarımızın mimari ve donanımsal olarak çok güzel olduğunu hatta Milli Eğitim Bakanı'nın ziyaretinde gezdikleri devlet okulunun mimari ve donanımsal güzelliğine hayran kalarak burası özel okul mu diye sorduğunu dile getirdi.

Vakfın yaptığı sunumlarda 2015 yılı içinde de Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılacak/devam edecek ortak projeler hakkında bilgi verirken özellikle " Para, zaman, Enerji, Su tasarrufu Hibe Programı " açacaklarını ve Okullarımızda Sevgi Tema'lı yarışmalar farkındalık sağlayıcı çalışmalar yapacaklarını belirttiler.
Kırsal kesimlerdeki okullara sınıf tefriş desteklerinin de devam edeceğini belirten vakıf yetkilileri " Bir Çocuk Bir Şehir ve Bolu" adlı hayırseverlik kültürünün yeni nesillere aktarılmasının amacıyla ilkokullara dağıttıkları kitap projesinin de 2015'te de Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında devam edeceğini belirttiler.