Haberler

Bolu Bağışçılar Vakfı Mütevelli Üyesi Hasan AKSOY zeka oyunları sınıfı donattı

Mevlana Ortaokuluna tefriş edilen Zeka Oyunları Sınıfında; okulda eğitim gören öğrenciler haftada 4 saat eğitim görecekler

Açılışta Vali Aydın BARUŞ, Milli Eğitim Müdürü İbrahim ÇAVUŞOĞLU, Hasan AKSOY ve eşleri, Bolu Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin ERBAYRAM ve birçok okul müdürünün hazır bulunduğu programda, ev sahipliğini okul müdürü Ömer AKI yaptı.

Açılışta konuşma yapan Ömer AKI " Özel olarak tasarlanan Zeka Oyunları sınıfında çok çeşitli zeka geliştirici materyal ve oyun bulunuyor, her oyun farklı bir yeteneğin gelişmesini sağlayacak olup aynı zamanda çocuklar için okulu daha eğleneli bir mekan haline gelecek" dedi

Okul eğlenceli eğitim yeri

Okulun "eğlenceli eğitim yeri" olmasında büyük rol oynayacak öğrenciler; büyük keyif aldıkları oyun derslerinden sonra daha rahat ve mutlu şekilde diğer derslere katılacaklar. Özellikle "akıl oyunları"ndan dolayı kazandıkları girişimcilik ruhu derslere de yansıyacak öğrenci merkezli eğitimin gerçekleşmesinin önemli bir adımı olacak.

Girişimci ve üretken kişilik için Zeka Oyunları sınıfı

Öğrenciler düşünme becerilerinde iş yapabilme ve problem çözme konusunda yöntem öğrenecekleri Zeka Oyunları sınıfında, aynı zamanda çözüme dönük olma yeteneği kazanacaklar. Bunun için seçilen oyunların içeriğinde hem tümden gelim, hem de tümevarım mantığı kullanılıyor. Öğrencinin bu kavramları özümsemeyerek oyunlarda başarması için ise, kolaydan zora yöntemi uygulanıyor.

Okula bu sınıfı kazandıran Hasan AKSOY ise yaptığı konuşmasında " Özel eğitime muhtaç çocuklarımızın eğitim gördüğü Mevlana ortaokulunda gerçekten çok güzel faydalı bir amaca hizmet edeceğini düşündüğüm zeka oyunları sınıfı okulumuza hayırlı olsun, öncelikle beni böyle faydalı özel bir projeye destek olmaya çağıran Bağışçılar Vakfı'na ve projede emeği geçen başta okul müdürümüz olmak üzere tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Açılışta Bağışçılar Vakfı Başkanı Şerafettin Erbayram ve Vali Aydın BARUŞ konuşmalar yaptılar

ERBAYRAM "şimdiye kadar vakıf olarak 35 okulun projesine evet dedik ve destek olduk bundan sonra da Bolu için müspet her projeye destek olmaya devam edeceğiz, eğitim ve çocuklar bizim için her zaman öncelikli bu yüzden bilhassa okullardan gelen veya çocuklarla ilgili projeleri önemsiyoruz"dedi.

Vali BARUŞ ise " Devlet olarak bizler eğitim sağlık ve birçok alanda çalışmalar yürütüyoruz fakat Bolu ilk izlenimlerime göre çok şanlı çünkü devlete destek olan, her gördüğü eksikliği tamamlayan bağışçıları var ve bağışçılar vakfı gibi şehirde kamusal projeler yürüten destek veren bir vakıfları var, öncelikle bu Zeka oyunları sınıfını okula kazandıran Bolu Bağışçılar Vakfı mütevelli üyesi sayın Hasan AKSOY'a genç yaşta bağışçılık kültürünü özümsediği ve böylesine önemli bir projeyi kazandırdığı için şükranlarımı sunuyorum, böyle tablolar görmek gurur verici" dedi.