×
"Daha Güzel Bir Bolu İçin"
13. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri yarışmasından madalyalarla dönüldü

Bolu Bağışçılar Vakfı sponsorluğunda 13. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri yarışmasına katılan İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencileri madalyalarla döndü

Türk mutfağını dünyanın diğer mutfak kültürleri ile buluşturmak, ülkemizin aşçıları ile dünyanın önde gelen aşçıları arasında yakınlaşmayı ve bilgi alışverişini sağlamak amacıyla düzenlenen Uluslararası Mutfak Günleri yarışmasına katılan İzzet Baysal Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri, 34 ülkeden 2 bin 800 yarışmacının katıldığı yarışmadan ödüllerle döndü. Bu kapsamda öğrenciler için bir ödül töreni düzenlendi.

Düzenlenen ödül törenine Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin, Vali Yardımcısı Ömer Eru, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan, Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Şerafettin Erbayram, bazı okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci veliler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmalarında söz verilen Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Şerafettin Erbayram, öğrencileri bu önemli ve ciddi bir katılımın olduğu yarışmadan ödüllerle döndükleri için kutladı. "Bolu yararına müspet gördüğümüz her projeye Bolu Bağışçılar Vakfı olarak destek oluyoruz, öğrencilerimiz geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bizleri gururlandırdılar, kendilerini, ailelerini ve emeği geçen öğretmenlerini kutluyorum” dedi.

Öğrenciler 34 ülkeden 2 bin 800 yarışmacının katıldığı 13. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri yarışmasında Türk Mutfağı kategorisinde grup olarak, balık, ana yemek, makarna, tatlı ve pizza kategorisinde bireysel olarak yarışmış ve 1 altın, 7 gümüş, 12 bronz, 6 merit ödülü almışlardır.

Ödül töreninin ardından ise okulun geleneksel Pilav Günü'ne geçildi.