Burslar

Burslara web sitemiz üzerinden başvurulabilmektedir. Vakfımız burs işlemlerini sistemli, şeffaf yapmaktadır. Bursları vakfın amacına ve bağışçıların isteklerine uygun verebilmek için bursiyerler bilgisayar ortamında seçilmektedir. Titizlikle de takip edilmekte ve hayırseverlere sonuçlar ulaştırılmaktadır.

Özel Başarı Ödülü: Bolu ile bağı olan ÖSS'de sayısal, sözel ve eşit ağırlıklı puan türünden en yüksek puan alan birer öğrenci olmak üzere 3 öğrenciye 1500’er TL. başarı özel ödülü vermektedir.

Ayrıca Abant İzzet Baysal Üniversitesinin 4 ve üzeri yıllık bölümlerinden herhangi birine en yüksek puanla kaydını yaptıran bir öğrenciye de Bolu ile bağı olma şartı aranmaksızın bir defaya mahsus olmak üzere başarı özel bursu verilir.

Şartlı Burslar: Hayırseverlerin, tespit ettikleri öğrencilerin burslarının ulaştırılması görevini üstleniyoruz. Böylece hayırseverlerle öğrencileri buluşturmuş oluyoruz.

Şartsız Burslar: Hayırseverlerin şart belirtmeden, bize ulaştırdıkları en küçük miktara kadar olan bağışlarını dahi vakfımıza müracaat eden, Bolu ile bağı olan, başarılı ve maddi durumu burs almaya uygun öğrencilere burs bilgisayar programımızdaki sıralamaya göre seçip, şartsız burs veriyoruz.

 

7.jpg