Burs Başvurusu

Burs Başvuru Formu vakfımızca belirtilen formatta doldurulmalıdır.


Lütfen formu doldurmadan önce Burslar Yönetmeliğimizi okuyunuz.


2017/2018 öğretim yılı burs başvuruları başlamıştır

BOLULUYUM VE ÜNİVERSİTEYİ KAZANDIM DİYORSANIZ;

BAŞVURU:
1- Burslara başvuru için son tarih 5 Ekim 2017 dir.
2- Bolu Bağışçılar Vakfı Bursu Formu www.bbv.org.tr adresimizden online doldurulacaktır. Başarı bursuna başvuran öğrenciler formla birlikte LYS sonuç belgelerini 0374 253 44 98 faks numarasına ya da vakfımızın bürosuna elden teslim edeceklerdir.
3- Burs almaya hak kazanan bursiyerlerimiz 19 Ekim 2017 tarihine kadar aşağıdaki belgeleri tamamlayarak vakfımızın bürosuna teslim edilecektir.

EKLENECEK BELGELER
Adaylar, BBV ’in web sayfasından temin edip tamamlayacakları “BBV Burs Başvuru Formu’na;
LYS Sonuç Belgesinin örneği
Ara sınıflarda öğrenim gören eski bursiyerler için; Öğrenim süresince aldıkları dersler, notları, genel not ortalamasını gösteren öğretim kurumundan onaylı not dökümü belgesini (transkrip)
Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi
Öğretim kurumlarından alınmış onaylı öğrenci belgesi
Ailenin bir yıllık gelirini gösteren belge (Maaş bordrosu, emekliler için emekli cüzdanı fotokopisi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olamayan ise Sosyal Güvenlik Kurumundan anne ve babanın gelirsizlik belgesi)
eklenerek vakfımızın bürosuna teslim edilecektir.

SEÇİM : Yönetim Kurulu yukarıda açıklanan adaylık şartlarına göre Bolu Bağışçılar Vakfı'nca ayrılan burs sayısı kadar asil ve yedek aday seçerek, seçilen adayların isim listesini web sayfasından duyuracaktır.

BURSUN ÖDENMESİ: Burs kazandığı kendisine duyurulan adaylara, gerekli belgeleri tamamlandıktan sonra öğretim yılı başından geçerli olarak, en geç bir ay içinde burs ödenmeye başlanır. Bir öğretim döneminde Ekim-Haziran arası (9 ay) burs ödenmektedir. Diğer aylarda ödeme yapılmamaktadır.